Branża
Branża > Informacje dla branży > Konferencje, seminaria, szkolenia > Europejskie Forum Rolnicze 2024, 19-20 marca 2024 r., Jasionka k. Rzeszowa

Europejskie Forum Rolnicze 2024, 19-20 marca 2024 r., Jasionka k. Rzeszowa

Stowarzyszenie KUPS objęło partnerstwem branżowym Europejskie Forum Rolnicze 2024, które odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa PodkarpackiegowJasionce k. Rzeszowa.

Tegoroczna edycja obfitować będzie w szereg debat i rozmów, poświęconych najważniejszym wyzwaniom związanym z funkcjonowaniem polskiego i europejskiego rolnictwa. Organizatorzy uruchomili już do niej zapisy. Rejestracja prowadzona jest poprzez specjalny formularz dostępny pod adresem: https://forum-jasionka.pl/rejestracja/. Co istotne, udział w wydarzeniu – zarówno w formule stacjonarnej, jak i online jest zupełnie bezpłatny!

Z każdym kolejnym tygodniem organizatorzy EFR będą odsłaniać kolejne karty związane z szóstą edycją tego wydarzenia.  Wiadomo już, że w programie pojawią się dwie główne debaty.

Pierwsza z nich będzie dotyczyć dwóch dekad członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Okazja ku temu jest wyjątkowa – w tym roku bowiem upłynie 20 lat od momentu, kiedy staliśmy się pełnoprawnym członkiem wspólnoty. Drugi tematem przewodnim Forum będzie dyskusja o tym, jak przygotować polskie i europejskie rolnictwo na członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. Prelegenci podniosą pytania dotyczące konkurencyjności europejskich rolników wobec ukraińskiego rolnictwa oraz efektywnego wykorzystania potencjału współpracy na jednolitym rynku. Jest to szczególnie ważne w kontekście ewentualnego włączenia naszego sąsiada do UE.

Wydarzenie co roku gromadzi przedstawicieli zarówno polskiej, jak i międzynarodowej sceny politycznej, a także wybitnych ekspertów z sektora rolnictwa. Forum stanowi nie tylko platformę do ważnych dyskusji, ale oferuje również strefę wystawienniczą. To doskonałe miejsce do poznania najnowszych rozwiązań, a także narzędzi dedykowanych podnoszeniu jakości produkcji rolnej, jak również wspierających innowacje w rolnictwie oraz wymianę handlową w obszarze rolno-spożywczym.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na oficjalnej stronie EFR: https://forum-jasionka.pl/ .