Branża
Branża > Informacje dla branży > Konferencje, seminaria, szkolenia > II edycja Festiwalu Słoików Świata, 24-27 września 2015 r., Warszawa

II edycja Festiwalu Słoików Świata, 24-27 września 2015 r., Warszawa

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) objęło patronatem II edycję Festiwalu Słoików Świata, który odbędzie się w dniach 25-27 września 2015 roku w Warszawie.

Jar,  Krug,  kavanoz,  poháre,  κανάτα,  stiklainis,  bocal,  банка,  罐 , банку , vaso ,чичиргээн , bình,  oko , जार , korsó,  ジャー , purkki ,  burk , tarro , thawv , буркан , staklenka , բանկա

Co zawiera się w tak różnych słowach z całego świata? Najprościej będzie odpowiedzieć, że wszystkie one obejmuje swoim znaczeniem i łączy nasz  swojsko brzmiący: SŁOIK.

Druga edycja Festiwalu Słoików Świata, który odbędzie się w dniach od 25 do 27 września 2015, oraz uroczystości otwarcia Muzeum Słoików Świata.

Wychodzimy z powszechnej wiedzy, że słoik we wszystkich możliwych konfiguracjach jest Osobowością ale i przedmiotowością czyli miejscem koncentrującym przetworzoną ludzką pracę, efekty upraw, płody rolne, ale też finezję kuchni oraz przysmaki. W życiu codziennym słoiki towarzyszą nam od pokoleń – od weki weków. Jest to najzdrowsza technika utrwalania i przechowywania żywności.

Nieprzypadkowo miejscem inauguracji Festiwalu Słoików Świata jest Warszawa i jej bijące serce Pałacu Kultury i Nauki, a w nim siedziba Muzeum Techniki i Przemysłu. Słoik bowiem w swojej historii jest związany z postępem technicznym, z wynalazkami, które ułatwiły sposób przechowywania żywności.

Słoik równocześnie w polskiej rzeczywistości stał się symbolem wolności wyboru miejsca zamieszkania, to symbol solidarności i tolerancji. Słoik to rodzinne tradycje, to sposób na zdrowe odżywianie!

I Edycja Festiwalu Słoików Świata, cieszyła się ogromnym powodzeniem, gromadząc wystawców produktów słoikowych i przetworów, oraz przyciągając 17 tys. zwiedzających. Uczestnicy Festiwalu, odwiedzający i wystawcy zaakceptowali pozytywnie taki format imprezy.

W ramach II edycji Festiwalu Słoików Świata zapraszamy na swoistą ucztę smakową, przetworów zawartych w słoikach oraz przygodę intelektualną prezentowaną w Słoikowych Laboratoriach.

Biorąc pod uwagę, że inauguracja Muzeum Słoików Świata oraz Festiwal Słoików będą wydarzeniami bezprecedensowymi nie tylko w historii Warszawy, ale w przestrzeni Polski i świata, mającymi wymiar społeczny, polityczny, gospodarczy, kulturowy i wizerunkowy, będziemy zapraszamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu w charakterze wystawcy lub odwiedzającego.

By otrzymywać bieżące informacje o aktualnościach Festiwalu Słoików Świata oraz Muzeum Słoików Świata zapraszamy do akredytacji na newsletter:
http://muzeumsloikow.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja/

Zainteresowanych udziałem w Festiwalu prosimy o kontakt

Adrian Kołodziejczyk, tel. +48 22 297 66 25, e-mail: 
Cezary Kopczyński, tel. +48 22 297 66 24, e-mail: