Branża
Branża > Informacje dla branży > Konferencje, seminaria, szkolenia > II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 i Centralne Targi Spożywcze 2017, 7-9.03.2017, Warszawa

II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 i Centralne Targi Spożywcze 2017, 7-9.03.2017, Warszawa

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) objęło patronatem II edycję Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 i Centralne Targi Spożywcze 2017, które odbędą się w dniach 7-9 marca 2017 roku w Warszawie.

W dniach 7-9 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędą się równolegle dwie imprezy branżowe: II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz Centralne Targi Spożywcze 2017.

Targi w XXI wieku wbrew różnym opiniom rozwijają się dynamicznie na całym świecie. Rozwój nowych technologii i internetu zmienił całkowicie na przestrzeni kilku ostatnich lat rynek targowy w Polsce i na świecie. Rozwiązania które działały w przeszłości są już dziś często przestarzałe i nieskuteczne. Dotyczy to wszystkich stron wydarzenia targowego: organizatora, wystawcy i odwiedzającego targi. 

Ptak Warsaw Expo jest prekursorem nowoczesnego podejścia do organizacji imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowej. Chciałbym zaznaczyć, że mamy tutaj do czynienia z nowatorskim na rynku polskim wydarzeniem w branży opakowaniowej i spożywczej. Podczas trzech dni targowych spotka się kilka tysięcy producentów, dostawców, kupców i handlowców związanych z szeroko pojętym rynkiem spożywczym i opakowaniowym. 

II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017

Targi Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2017 tobranżowa, specjalistyczna impreza o charakterze kontraktacyjno-kooperacyjnym, gdzie głównym celem organizatora jest skupienie w jednym miejscu przedstawicieli wielu gałęzi branży pakowania oraz ich klientów i stworzenie dogodnych warunków do kontaktów biznesowych i handlu.

Targi techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 podzielone są na kilka stref tematycznych. 

Strefa Techniki Pakowania to prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu techniki pakowania skierowanych do zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych. Podczas targów prezentowane są maszyny i urządzenia pakujące, linie do pakowania, systemy pakujące, systemy sortowania, napełniania i dozowania, systemy paletyzacji i depaletyzacji, systemy pomiarowe, ważące i inne. 

Strefa Opakowań zaprezentuje najnowsze rozwiązania w zakresie opakowań dla branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej i innych. W ramach Strefy Opakowań w odpowiedzi na oczekiwania producentów owoców i warzyw oraz kupców branży spożywczej organizujemy po raz pierwszy Giełdę Opakowań 2017, gdzie każdy producent będzie mógł zaprezentować swoją ofertę produktową oraz sprzedawać swoje produkty.

Specjalnie dla branży realizujemy Strefę Etykiet i Etykietowania, czyli prezentację szerokiej oferty producentów i dostawców etykiet, etykieciarek i drukarek. W strefie prezentowane są najnowsze rozwiązania, szkolenia i warsztaty w zakresie technologii znakowania produktów. 

Kolejnym ciekawym pomysłem jest Strefa Recyklingu Opakowań. To miejsce prezentacji rozwiązań związanych z recyklingiem opakowań, dostawców maszyn, urządzeń i linii do recyklingu opakowań, firm i organizacji zajmujących się odzyskiem materiałów, uczelni i działów badawczych, mediów i innych podmiotów związanych z recyklingiem.

Dla projektantów, studentów wydziałów wzornictwa przemysłowego, agencji marketingowych przygotowaliśmy Strefę Creative Packaging. Wystawcom Strefy Creative Packaging 2017 oferujemy możliwość prezentacji projektów opakowań oraz nowatorskich rozwiązań i wzornictwa opakowań.
Dla każdego wystawcy przygotowaliśmy komfortowe warunki prezentacji w Strefie Creative Packaging 2017 ( gotowe stoiska wystawiennicze, możliwość prowadzenia warsztatów ). Podczas trwania Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 spośród zaprezentowanych w Strefie Creative Packaging 2017 produktów jury powołane przez Organizatora wyłoni i nagrodzi najciekawsze produkty.
Dla uczelni i studentów udział w Strefie Creative Packaging 2017 przewidziany jest w ramach współpracy barterowej.

Nie zapominając, jak ważne jest w biznesie właściwe finansowanie poszczególnych projektów i badań nad nowymi rozwiązaniami, przygotowaliśmy Strefę B+R i Finansowanie Projektów. Nie zabraknie tam instytucji edukacyjnych, badawczych, działów R&D oraz firm zajmujących się finansowaniem projektów m.in. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 i innych. 

Podczas II edycji Targów Warsaw Pack 2017 odbędą się warsztaty, szkolenia i konkursy branżowe: jak dostać pieniądze z Funduszy Europejskich, jak zarobić na recyklingu opakowań, jak zaoszczędzić w zakładzie produkcyjnym poprzez optymalizację pakowania. W ramach Strefy Promocji Opakowań szeroko zaprezentuje swoją i swoich członków ofertę Polska Izba Opakowań.

Centralne Targi Spożywcze 2017

Równolegle z Targami WARSAW PACK 2017 odbywają się Centralne Targi Spożywcze 2017. Centralne Targi Spożywcze 2017 to impreza obejmująca wydarzenia dedykowane branży spożywczej: Specjalistyczne Targi Spożywcze FOOD MARKET COURT 2017, spotkania branżowe producentów i kupców sieci handlowych realizowane przez naszego Partnera, firmę KJOW, oraz Targi Technologii Spożywczych 2017. Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę produktów branży spożywczej oraz szereg nowości produktowych i praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw przetwórstwa spożywczego.

Specjalistyczne Targi Spożywcze FOOD MARKET COURT 2017 to specjalistyczne targi spożywcze, skierowane do profesjonalistów zajmujących się produkcją i handlem żywnością. Ideą wydarzenia jest integracja najlepszych specjalistów z branży, stworzenie komfortowych warunków do rozmów handlowych i nawiązanie nowych umów pomiędzy dostawcami i kupcami z kraju i zagranicy. Przez trzy dni będzie można zapoznać się z ofertą najlepszych firm z wyspecjalizowanych sektorów rynku, w tym m.in. producentów i dystrybutorów z branży mięsnej, dań gotowych oraz przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Targom i spotkaniom towarzyszyć będą:

  • wykłady
  • prelekcje
  • panele dyskusyjne
  • spotkania z ekspertami

Specjaliści podpowiedzą jak zarabiać więcej, jak poradzić sobie z problemami nękającymi branżę, jak efektywnie wprowadzić na rynek nowy produkt i dostosować ofertę do potrzeb odbiorców.

Organizacja w jednym miejscu i czasie imprez branży spożywczej i opakowaniowej ma na celu maksymalne ułatwienie spotkania kupców i dostawców obu segmentów rynku. Zależy nam na tym aby nasze targi były platformą biznesową i handlową dla wystawców i odwiedzających.

Spotkania B2B z kupcami sieci handlowych z Polski i z zagranicy to 3 dni intensywnych spotkań realizowanych w nowatorskiej formule biznesowego „speeddating”. Cenimy Twój czas, dlatego każde spotkanie to intensywna, 10-minutowa rozmowa pomiędzy producentami, dostawcami i przedstawicielami konkretnej sieci handlowej. Każde spotkanie to rozmowa twarzą w twarz z przedstawicielami konkretnej sieci handlowej lub marki. Zwykle trwa ona 10 minut – to czas w pełni wystarczający na to, aby przedstawić swoją ofertę i zrobić dobre pierwsze wrażenie. W tym czasie dostawca może przedstawić swoją ofertę i porozmawiać z kontrahentem. To pierwszy krok do nawiązania opłacalnej współpracy. Dzięki tej prostej formule szybko i łatwo znajdziesz idealnych partnerów biznesowych i nawiążesz korzystną współpracę, niezależnie od tego, w jakim sektorze rynku działasz. Spotkania z kupcami sieci handlowych to jedyna w roku okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z największymi sieciami handlowymi, dotarcia do polskich i zagranicznych klientów. To wydarzenie, które odmieni Twoją firmę.

Spotkania z kupcami podzielone są na 3 dni branżowe. Meat Market 2017 to spotkania dostawców mięsa i wyrobów mięsnych z kupcami sieci handlowych, które odbędą się 7 marca 2017. Meat Market to najważniejsza handlowa impreza roku branży mięsnej. W ciągu jednego dnia w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele największych sieci handlowych z producentami i dystrybutorami – to jedyna okazja nawiązania współpracy z przedstawicielami największych sieci handlowych z Polski i zagranicy, takich jak: Biedronka, Auchan, Stokrotka, Kaufland i inne. Meat Market to też okazja, byś zaprezentował i zareklamował swoje produkty – w katalogu, na stoisku wystawienniczym, podczas własnej prelekcji lub wykupując pakiet sponsorski. Spotkanie jest też szeroko promowane w branżowych mediach.

Food Convenience 2017 to spotkania dostawców dań gotowych z kupcami sieci handlowych odbywające się 8 marca 2017. Food Convenience jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku dań gotowych. Nowatorska formuła spotkania, daje możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z największymi sieciami handlowymi, przedstawienia swojej oferty kupcom i ustalenia warunków współpracy. Wszystko to w ciągu jednego dnia. Zgodnie z prognozami rynkowymi, Polscy konsumenci coraz chętniej sięgają po gotowe dania. Sektor food convenience będzie się rozwijał dynamicznie przez najbliższe lata, zarówno po stronie handlu, jak i przemysłu spożywczego.

POW-er 2017 to najważniejsze wydarzenie dla firm produkujących i sprzedających przetwory owocowo-warzywne, które będzie miało miejsce 09 marca 2017 w specjalnie do tego stworzonej w Ptak Warsaw Expo strefie. Dzięki POW-er łatwo dotrzesz do polskich i zagranicznych klientów, rozpoczniesz rozmowy i dzięki nim podpiszesz wiele korzystnych umów. To wydarzenie, którego nie możesz przegapić. W ciągu zaledwie jednego dnia nie tylko nawiążesz kontakt z nowymi klientami, ale także zdobędziesz rozeznanie na rynku. Spotkasz się z wieloma producentami opakowań, poznasz ofertę dostawców produktów i usług z Twojego sektora.

Targi Technologii Spożywczych Warsaw Food Tech 2017 to strefa prezentacji rozwiązań dedykowanych dla branży przetwórstwa i produkcji spożywczej. ​Warsaw Food Tech 2017 to prezentacja w jednym miejscu kompleksowej oferty producentów i dystrybutorów produktów i materiałów dla przetwórstwa spożywczego, maszyn i linii do produkcji spożywczej, przeprowadzenie warsztatów i szkoleń branżowych. W ramach targów zaprezentowane zostaną także technologie dla branży browarniczej i produkcji cydru w ramach Strefy BrewTech.

Targi 365 dni w roku

Organizator targów, Ptak Warsaw Expo wprowadza kolejne udogodnienia dla wystawców i odwiedzających targi branżowe. Dzięki wewnętrznemu zespołowi call center organizator targów może poinformować czy to telefonicznie czy innymi kanałami potencjalnych klientów wystawcy o jego udziale w targach. Wystarczy, że wystawca zgłosi takie zapotrzebowanie i ustali z organizatorem warunki. Jest to nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku wystawienniczym, pozwalające wystawcom na swego rodzaju outsourcingowanie w pewnym zakresie usług marketingowych.
Organizator targów i wystawcy współpracują ze sobą 365 dni w roku. Jednym z przykładów współpracy jest realizacja branżowych wydawnictw realizowanych przez organizatora targów wspólnie z wystawcami. Realnym tego przykładem jest czasopismo “Technika Pakowania”, które powstało w ścisłej współpracy z wystawcami I edycji Targów Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2016. Jest to kolejny element współpracy pomiędzy wystawcą i organizatorem targów, dający obu stronom wymierne korzyści marketingowe, mające przełożenie w dłuższej perspektywie także na realną sprzedaż produktów oferowanych przez wystawców.

Ptak Warsaw Expo

Ptak Warsaw Expo to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej. Powstało z myślą o organizacji międzynarodowych targów, kongresów, konferencji, szkoleń, imprez masowych i innych eventów komercyjnych również przez firmy zewnętrzne. Ptak Warsaw Expo tworzy 6 nowoczesnych hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 000 m2 oraz ponad 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej.
Ptak Warsaw Expo to jedyne w Polsce centrum targowe o tak wyjątkowej lokalizacji. Położone jest 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego lotniska im. Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. Dzięki temu Ptak Warsaw Expo stwarza idealne warunki do biznesowych spotkań na najwyższym poziomie. Ptak Warsaw Expo jest częścią Holdingu Ptak – polskiej firmy posiadającej ponad dwudziestoletnie doświadczenie, będącej właścicielem jedynego w Europie Miasta Mody.

Na koniec pragnę jeszcze raz serdecznie zaprosić producentów, dostawców i kupców do udziału w Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz w Centralnych Targach Spożywczych 2017, które odbędą się w dniach 7-9 marca 2017 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Więcej informacji na stronie www:

http://www.targiopakowan.pl/warsztaty.html