Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Chiny: Tegoroczne zbiory jabłek będą mocno ograniczone

Chiny: Tegoroczne zbiory jabłek będą mocno ograniczone

Kwietniowe mrozy uderzyły w sady w Chinach, przez co tegoroczne zbiory będą mocno ograniczone. Dotknięte prowincje to: Shandong, Shanxi, Gansu, Ningxia i Shaanxi, czyli główne okręgi produkujące jabłka. Temperatura miejscami spadła nawet do minus -11° C . 

Dziewięć hrabstw Shaaxi zostało zaatakowanych przez wiosenne przymrozki. W sześciu z nich przez trzy kolejne dni termometry wskazywały -6° C.

W ostatnich miesiącach na chińskim rynku odnotowano duże zapasy jabłek i obniżkę cen, tylko w zachodniej części państwa w marcu zapasy zostały zmniejszone.

W ciągu ostatnich kilku tygodni popyt na jabłka nieznacznie ożywił się w związku z działaniami przygotowawczymi na nadchodzące święto państwowe, które potrwa od 1 do 5 maja.

Z powodu kwietniowych mrozów, które przyczynią się do wzrostu ceny jabłek, sprzedawcy z północnego zachodu z entuzjazmem gromadzą jabłka po niższych cenach.

Lokalne źródła informują, że producenci jabłek i gruszek w związku ze stratami, które przyniosły wiosenne przymrozki, martwią się o swoje dochody w latach 2020–2021. Postanowili więc szukać pracy w fabrykach. Jednak kryzys gospodarczy i zamknięcie wielu przedsiębiorstw mogą utrudniać pracownikom migrującym znalezienie zatrudnienia…

www.e-sadownictwo.pl