Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Jan Krzysztof Ardanowski z nowym stanowiskiem

Jan Krzysztof Ardanowski z nowym stanowiskiem

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, powołał Radę do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Jej przewodniczącym został Jan Krzysztof Ardanowski – były Minister Rolnictwa.

Dziś w pałacu prezydenckim odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Prezydent Andrzej Duda stwierdził na nim, że „sprawy rolnictwa są jednymi z najważniejszych tematów państwowych.”

Powołana rada ma kontynuować misję zapoczątkowaną przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Były Minister Rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski był przewodniczącym również tamtej rady do spraw rolnictwa.

Prezydent mówił, że “zapewnienie dobrych możliwości gospodarowania, dobrych możliwości prowadzenia biznesu rolniczego, czyli gospodarstwa” to jeden celów, który powinien przyświecać radzie. Ponadto prezydent mówił o zacieraniu różnic w poziomie życia na wsi i w mieście. To z konstytucji wynika równy dostęp mieszkańców wsi do kultury, edukacji czy komunikacji.

Jan Ardanowski ze swojej strony podziękował za zaufanie i zobowiązał się do jak najlepszego wywiązania się z powierzanych mu obowiązków.

Rolnicy zwracają uwagę, że moment powołania rady nie jest przypadkowy. Powodem mają być coraz częstsze protesty rolnicze, spadek poparcia dla partii rządzącej w tej grupie zawodowej i ogólny spadek nastrojów na wsi. Wśród rolników nie brakuje również przeciwników nowej rady, jak również samego Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

www.sad24.pl