Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Javier Lorenzo jest nowym prezesem AIJN od 1 stycznia 2024 roku

Javier Lorenzo jest nowym prezesem AIJN od 1 stycznia 2024 roku

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpiła zmiana na stanowisku Prezesa AIJN – Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych. Javier Lorenzo Benavides, dyrektor generalny Eckes-Granini Ibérica, przedstawiciel Hiszpańskiej Federacji Soków Owocowych, członek Zarządu AIJN od kwietnia 2016 r., objął przewodnictwo 1 stycznia 2024 r. na dwuletnią kadencję.

Javier urodził się w Madrycie w 1962 roku. Posiada dyplom z psychologii oraz studia podyplomowe z psychologii dla organizacji przemysłowych i biznesowych. Od ponad 30 lat pracuje w branży dóbr konsumpcyjnych. Zanim dołączył do Eckes-Granini w 2011 roku, swoją karierę zawodową rozwijał w takich firmach jak P&G, Gillette i Reckitt Benckiser.

José Jordão z delegacji portugalskiej był prezem AIJN przez ostatnie 7 lat. Chcielibyśmy mu podziękować za jego zaangażowanie w Stowarzyszenie AIJN przez te wszystkie lata, szczególnie w projekty takie jak Juice Summit, obecnie kluczowe wydarzenie w naszej branży. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na zasłużonej emeryturze.

Przekazane zostało także stanowisko skarbnika. Thomas Brandstaetter, obecny dyrektor zarządzający firmy Zipperle i przedstawiciel Włoskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych przejął obowiązki od Thomasa Mertensa od Niemieckiego Stowarzyszenia Soków Owocowych.

Javier Lorenzo: „ Jestem zachwycony możliwością objęcia przewodnictwa w AIJN. Od marca 2014 r. do grudnia 2023 r. byłem prezesem Hiszpańskiego Stowarzyszenia Soków, Nektarów i Gazpachos i teraz wielkim wyzwaniem jest reprezentowanie naszej branży i przewodzenie jej na poziomie europejskim. Jestem pasjonatem branży sokowej oraz świata owoców i warzyw. Nasza branża jest bardzo ważna dla konsumentów i ogólnie dla społeczeństwa. Świadczymy usługi istotne dla zdrowia i profilu żywieniowego wszystkich konsumentów. Nie mogę się doczekać, aż w nadchodzących latach będę mógł przyczynić się do rozwoju i dobrobytu naszej branży.