Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Łotwa z zakazem importu produktów rolnych z Rosji i Białorusi. Opublikowano listę

Łotwa z zakazem importu produktów rolnych z Rosji i Białorusi. Opublikowano listę

Łotewski rząd zatwierdził listę produktów, które zostaną objęte embargiem. Chodzi o artykułu rolne i spożywcze pochodzące z Rosji i Białorusi, których zakup pośrednio finansuje agresję Kremla i Mińska. Polski premier Donald Tusk zapowiedział, że zwróci się do Komisji Europejskiej ws. wprowadzenia całkowitego zakazu importu tych produktów przez całą UE.

Na stronie łotewskiego rządu we wtorek opublikowano komunikat ws. zakazu importu do kraju rosyjskich i białoruskich produktów rolnych. Decyzja w tej sprawie zapadła 22 lutego, dzień później ogłosił ją prezydent Łotwy Edgars Rinkeviczs. Teraz rząd w Rydze zatwierdził i opublikował pełną listę produktów, które od 8 marca nie mogą już przekraczać łotewskich granic. 

Łotwa wprowadza embargo. Te produkty już nie wjadą do kraju

Chodzi nie tylko artykuły importowane bezpośrednio z Rosji i Białorusi, ale także te pochodzące z tych krajów, a dostarczane przez państwa trzecie. 

Udostępniona w zarządzeniu rządu lista obejmuje: wszystkie warzywa, wszystkie owoce, jagody i orzechy, wszystkie zboża, a także wszystkie surowce paszowe i pasze dla zwierząt.

Więcej informacji w linku: www.polsatnews.pl