Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Narodowy Holding Spożywczy jednak powstanie? Jest zgoda UOKiK

Narodowy Holding Spożywczy jednak powstanie? Jest zgoda UOKiK

Jeszcze w tym roku ma powstać Narodowy Holding Spożywczy. UOKiK wyraził zgodę na konsolidację spółek branży rolno-spożywczych w ramach tego projektu. To kolejny pomysł realizowany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Jeszcze w tym roku ma powstać Narodowy Holding Spożywczy . – Zakończenie konsolidacji spółek branży rolno-spożywczej planowane jest w pierwszym półroczu tego roku. Jest już na to zgoda UOKiK – poinformował wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. Projekt ten uważany jest przez rząd za strategiczny.

Jego celem ma być stworzenie na bazie zasobów dostępnych Skarbowi Państwa silnego podmiotu, który wzmocni pozycję spółek państwowych i przyczyni się do wzmocnienia polskiego przemysłu rolno-spożywczego i zwiększy tym samym konkurencyjność polskich firm na rynku międzynarodowym.

Początkowo projektem utworzenia holdingu spożywczego zajmowało się ministerstwo rolnictwa. Powołano zespół do spraw opracowania koncepcji utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej. Efektem działań ministerstwa było wyłonienie Krajowej Spółki Cukrowej S.A. jako podmiotu, na którego bazie budowana może być Krajowa Grupa Spożywcza.

W grudniu 2019 r. piecze nad Krajową Spółką Cukrową przejęło Ministerstwo Aktywów Państwowych. MAP przejął projekt budowy holdingu spożywczego.

www.money.pl