Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Ogromna europejska inwestycja w tureckie przetwórstwo

Ogromna europejska inwestycja w tureckie przetwórstwo

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) udzieli pożyczki największemu przetwórcy w Turcji – firmie Anadolu Etap. Kredyt opiewa na kwotę 60 milionów euro ( około 266 milionów złotych). Pożyczka będzie rozłożona na sześć lat.

Firma Anadolu jest największym tureckim producentem soków, przecierów i koncentratów owocowych, które sprzedaje w 60 krajach. Dodatkowo firma ma własne sady na powierzchni ponad 3000 hektarów. Firma posiada trzy przetwórnie, w których produkuje koncentraty owocowe.

Nowa pożyczka, zaciągnięta na sześć lat ma pomóc firmie kontynuować rozwój pomimo niepewnych czasów spowodowanych epidemią Covid-19. Zarząd tureckiej firmy jest zdania, że dostarczenie zewnętrznego finansowania dla czołowego przetwórcy w kraju jest również formą wsparcia dla tureckich rolników.

Jest to druga pożyczka EBRD dla tej firmy w ciągu ostatnich czterech lat. W 2016 bank pożyczył firmie Anadolu 50 milionów Euro (221 milionów złotych). Co ciekawe, połowę obecnej pożyczki finansuje holenderski bank FMO.

www.sad24.pl