Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Polmlek kupił Agros-Novę

Polmlek kupił Agros-Novę

Ilona Mrozowska

Pozostały po transakcji z Maspeksem zakład i centrum logistyczne Agros-Novej w Tymienicach oraz marki: Fortuna, Garden i Pysio, trafią w ręce Polmleku.

Opiewająca na kwotę – według doniesień medialnych – 100 mln transakcja zostanie sfinalizowana po wydaniu na nią zgody przez UOKiK. Trudno oczekiwać jednak, aby urząd mógłby takiej zgody nie wydać, biorąc pod uwagę fakt, że Polmlek to spółka mleczarska i do tej pory z sokami nie miała nic wspólnego. 

W ostatnich latach Grupa Polmlek w skali kraju znacząco umocniła za to pozycję w kategorii serów dojrzewających, w tym głównie w serach plastrowanych. Poprzez przyłączenie spółki Serwar zaistniała jako krajowy producent serów topionych. Grupa oferuje też sery twarogowe produkowane w ZM Polmlek Mława oraz śmietany, jogurty pitne oraz desery produkowane w OSM Maćkowy. Głównymi udziałowcami, a zarazem twórcami Grupy są osoby prywatne reprezentujące kapitał polski: Andrzej Grabowski oraz Jerzy Borucki. Centrala Grupy znajduje się w Pułtusku.

Przypomnijmy. W czerwcu br. Grupa Maspex Wadowice otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na finalizację transakcji zakupu wybranych aktywów firmy Agros-Nova. Przejęcie obejmuje zakup dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz marek: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. 

W Agros-Nova pozostał zakład i centrum logistyczne w Tymienicach oraz marki: Fortuna, Garden i Pysio. Właściciel spółki – fundusz IK Investment Partners – od razu zapowiedział dwie możliwości: albo znalezienie inwestora, który kupi trzy pozostałe w Agros-Nova marki albo – w ramach akwizycji – do spółki miałby zostać dołączony kolejny podmiot. Zwyciężyła pierwsza opcja.

Źródło: www.magazynhandel.pl z dnia 13.07.2015 roku