Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Rosja: Zapasy jabłek na wyczerpaniu…

Rosja: Zapasy jabłek na wyczerpaniu…

Popyt na jabłka wciąż rośnie a w rosyjskich chłodniach kończą się już zapasy owoców. Pozwala to rosyjskim producentom podnieść ceny szczególnie w przypadku produktów wysokiej jakości.

Od początku tego tygodnia cena wysokiej jakości jabłka wzrosła średnio o 10%. Dziś lokalne gospodarstwa sprzedają owoce w cenie od 55 do 80 rubli / kg (0,75-1,09 USD / kg), w zależności od kalibru i klasy.

Jednocześnie przedstawiciele rosyjskich hurtowni twierdzą, że w poprzednim tygodniu często występowały problemy z zakupem niezbędnej ilości produktów, ponieważ zapasy jabłek w lokalnych gospodarstwach były prawie wyczerpane.

W segmencie jabłek importowanych również rosną ceny, co jest spowodowane przerwami w dostawie tych produktów na rynek rosyjski z powodu kwarantanny w głównych krajach dostarczających owoce na rynek rosyjski, a także sezonową redukcją zapasów jabłek w krajach eksportujących.

Warto zauważyć, że rosyjscy sadownicy mogą sprzedawać dziś jabłka średnio o 30% drożej, niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Różnicę cen można wyjaśnić faktem, że w tym seoznie produkcja jabłek w Rosji spadła z powodu anomalii pogodowych, które miały miejsce w kwietniu 2019 roku.

www.e-sadownictwo.pl