Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Tomasz Chróstny nowym prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Tomasz Chróstny nowym prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Tomasz Chróstny został nowym prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zastąpi na fotelu szefa UOKiK Marka Niechciała, który pełnił tę funkcję od od lutego 2016 roku.

Tomasz Chróstny pełnił dotychczas funkcję wiceprezesa UOKiK od sierpnia 2019 roku. Odpowiadał za ochronę konsumentów oraz przygotowanie Urzędu do przejęcia zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College.

Karierę zawodową rozpoczął uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Następnie przygotowywał analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie do 25 sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych. Ponadto jest przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Posiada doświadczenie dydaktyczne i badawcze – jest nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że Marek Niechciał, podał się do dymisji 23 grudnia 2019 r. Było to związane z powołaniem go na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

www.wiadomoscihandlowe.pl